Konferencja współfinansowana jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.2 Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw w ramach projektu „Budowa systemu wsparcia wysokiej jakości projektów B+R+I, w szczególności rozwijających technologie nisko i zeroemisyjne, ze szczególnym uwzględnieniem wodoru (BSW-H2)”.

Parking PWK

{{ParkingRedirectionButton ? 'Prowadź na parking:' : 'Ilość aktualnie wolnych miejsc'}}
#

Wodór to wielka szansa dla MŚP!

Gospodarka wodorowa, z całym jej łańcuchem dostaw i wartości, stwarza zapotrzebowanie na nowe produkty i usługi, a przez to niezliczone okazje na rozwój biznesu. W pierwszym etapie transformacji energetycznej w Polsce przed sektorem MŚP otwierają się drzwi nowych możliwości. O kilku z nich usłyszymy podczas konferencji "Wodór szansą dla MŚP'. Zapraszam po solidną dawkę wodorowych inspiracji!

Joanna Kucharska

Dyrektor Grupy Produktów Grupy MTP

#

O konferencji "Wodór szansą dla MŚP"

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje konferencję biznesową na temat nowych usług i produktów, które powstają w oparciu o technologie wodorowe. Celem jest wsparcie przedsiębiorców w budowaniu sieci kontaktów oraz transfer wiedzy i technologii ułatwiający decyzję o inwestycjach w technologie przyszłości.

"Wodór szansą dla MŚP"

AGENDA KONFERENCJI

17.05.2022 | 11:30 - 15:00

11:30-12:00 – rejestracja i kawa powitalna

12:00-12:10 – otwarcie konferencji

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczący Wielkopolskiej Platformy Wodorowej

12:10-14:15 – wystąpienia prelegentów:

12:10-12:30 Logistyka wodoru, Andreas Golombek, Chief Executive Officer go&management GmbH sp. k.

12:30-12:50 Wodór źródłem energii w transporcie, prof. dr hab. inż. Paweł Fuć, Politechnika Poznańska, Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu

12:50-13:10 Łańcuch wodorowy dla MŚP, Bernd Kampann, Business Development Manager, MAXIMATOR

13:10-13:30 Wykorzystanie zielonego wodoru w procesach dekarbonizacji: szanse i wyzwania dla zastosowań przemysłowych, Matteo Cazzola, Solutions Specialist Pietro Fiorentini S.p.a 

13:30-13:50 Dlaczego wodór nie jest ropą XXI wieku. Lokalny charakter produkcji szansą dla sektora MŚP, Aleksander Naumann, Ekspert ds. technologii wodorowych Hynfra Green Hydrogen Infrastructure 

13:50-14:10 Kampus zeroenergetyczny wykorzystanie wodoru, a budynki nZEB, dr Radosław Górzeński, Politechnika Poznańska

14:15-14:30 – przerwa

14:30-15:00 – panel dyskusyjny

15:00-15:30 - lunch

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich przedsiębiorców, w  tym start-pów, Jednostek Samorządu Terytorialnego, jednostek naukowych, zainteresowanych nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu i nauki, związanymi z technologiami zeroemisyjnymi, w tym technologią i gospodarką wodorową.
#

FORUM H2POLAND

Konferencja towarzyszyła I Środkowoeuropejskiemu Forum Technologii Wodorowych H2POLAND.

17-18 MAJA 2022

POZNAŃ CONGRESS CENTER

 

PARKING PWK (MTP)

O PARKINGU

Największy podziemny parking w Poznaniu! Zaparkuje na nim 650 samochodów jednocześnie.

PASODOBRE Restaurant & Tapas Bar

HISZPAŃSKI KLIMAT W CENTRUM POZNANIA

Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas, które pokochał cały świat – to właśnie tworzy kuchnię PASODOBRE. Skosztuj owoców morza, soczystych mięs, ryb oraz świeżych warzyw i poczuj prawdziwy smak słonecznej Hiszpanii w samym środku Poznania!

BASILICO BISTRO

DOSKONAŁE MIEJSCE NA SZYBKI I SMACZNY OBIAD

Znajdziesz tutaj pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko. Zapraszamy!

GARDENcity Restaurants & Catering

USŁUGI CATERINGOWE

Gastronomiczna i cateringowa obsługa imprez, koncertów i eventów. Obsługujemy także nietypowe imprezy i wydarzenia na terenie całego kraju.